Blizzard, Trolleyen Oyuncuları Banladı!

Blizzard, Trolleyen Oyuncuları Banladı!

18
0

Blizzard, kurallara uymayan Overwatch oyuncularını cezalandırmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Overwatch forumunda yer alan açıklamaya göre Çin’deki birçok Overwatch oyuncusunun, griefing ve trollingden dolayı hesapları süresiz olarak askıya alındı.

Yasaklanan kişilerin kullanıcı adlarını yayınlayan Blizzard, Overwatch’taki oyuncuları aldatmaya yönelik ve oynamalarına engel olan bütün etmenleri kaldırmak için fazla mesai harcıyor. Blizzard’a göre, herhangi bir oyunda yer alan kötü davranışlar sadece oyunun huzurunu bozmakla kalmıyor aynı zamanda oyun yapımcısının davranış kurallarına da aykırı bir tutum oluşturuyor. Bunların en başında ise griefing ve trolling olarak adlandırdığımız diğer kullanıcıların oyun huzurunu bozmaya yönelik hareketler geliyor. Rekabetçi oyunlarda bu nedenlerden dolayı üç veya daha fazla uyarı alan oyuncular ise bir daha Overwatch hesabına giriş yapamıyor. Overwatch’ın raporlama özelliği halen devam etmekte olan bir çalışma olmasına rağmen Overwatch oyun müdürü Jeff Kaplan’a göre ekibin en önem verdiği noktalardan birisi.

Kaplan, Eylül ayında oyun içi kötü davranışlar ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve oyunun piyasaya çıktığı tarihten itibaren 480.000’e yakın Overwatch hesabını yasakladıklarını açıklamıştı.

OLİMPİYAT KOMİTESİ: ESPOR “GERÇEK BİR SPOR” OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!