Blizzard Kendi E-Spor Departmanını Kuruyor!

Blizzard Kendi E-Spor Departmanını Kuruyor!

11
0

Oyun sektöründeki en büyük firmalardan biri olan Activison Blizzard, hem geleneksel sporlar hem de elektronik sporlar alanında deneyim sahibi yöneticilerin liderliğinde kendine ait bir e-spor departmanı kurduğunu açıkladı.

blizzard

MLG‘nin kurucusu ve eski başkanı Mike Sepso ve ESPN‘in eski CEO’su Steve Bornstein‘in yönetici olarak tayin edildiği departmanın kuruluşu, gün geçtikçe gelişen elektronik sporlar sektörünün önüne geçilemez bir evrimi olarak niteleniyor. BlizzCon ve bölgesel turnuvalar haricinde, önümüzdkei sene bu departman bünyesinde 4 önemli oyunun e-spor tarafı yönetilecek. Bunlar Hearthstone, Heroes of The Storm, StarCraft II ve 27 Ekim’de kapalı beta sürecine girecek olan Overwatch olacak.

call of duty world league activison blizzard

Bunların yanı sıra, madalyonun öteki yüzü Activison da, önümüzdeki yıl Call of Duty World League ile kendi organizasyonunu yapmaya hazırlanıyor. 2011 yılındaki Call of Duty XP etkinliğinden bu yana espor endüstrisindeki etkisini sürekli arttıran Call of Duty, bu sayede önümüzdeki yıl etkisini daha da arttıracak.

Nasıl bakarsanız bakın, 2016 elektronik sporlar dünyası için güzel bir yıl olacak!


Activision, Call of Duty World League ile E-spora el atıyor!