Beşiktaş ve Team Aurora Ceza Aldı!

Son Güncelleme Tarihi:

Riot Games, Beşiktaş.OHM ve Team Aurora’ya kural ihlali sebebi ile para cezası kesildiğini açıkladı. Team Aurora‘nın cezası sözleşmeli oyuncuları Lamine-Lounis “Kanani” Khouani’nin Riot Games onayı olmadan başka bir turnuvada oynaması sebebi ile Beşiktaş.OHM‘nin cezası ise 2016 Yaz Mevsimi’nin ilk haftasındaki maçlara koçsuz çıkması sebebi ile kesildiği belirtildi

Resmi açıklamanın tamamı şöyle:

beşiktaş-espor

BEŞİKTAŞ.OHM

Takım: Beşiktaş.Oyunhizmetleri

Karar Tarihi: 15.06.2016

Karar: Para cezası

 

İlgili Açıklama

Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş.Oyunhizmetleri, tüm 2016 Yaz Mevsimi 1. Hafta karşılaşmalarına takım koçu olmadan çıkarak kural ihlalinde bulunmuştur. Şampiyonluk Ligi kuralları gereği takım koçlarının oyun başlangıçlarında takımla birlikte olması gerekmektedir.

Konuyla Alakalı Kurallar

3.3    Takım Koçu. Her takımın bir takım koçu belirlemesi gerekmektedir. Takım koçu, lolespor.com’da gösterilecektir. Takım koçu; başlangıç oyuncusu, yedek oyuncu, Yükselme Ligi takımında aktif oyuncu, profesyonel veya Yükselme Ligi takımının sahibi, ve/veya yöneticisi olamaz. Koç, sadece bir organizasyonu temsil edebilir. Takımın katıldığı her oyun için koçun yerinde olması gerekmektedir. Eğer takım koçu acil bir durum sebebiyle oyuna katılamıyorsa, genel menajer onun yerini alacak geçici bir koç atamalıdır. Eğer sahada bir koç yer almıyorsa, takım ceza alır.

Karar ve Uygulanacak Ceza

2016 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin 1. Hafta’sında oynadığı 2 seriye de takım koçu olmadan çıkan Beşiktaş.Oyunhizmetleri’ne, takım koçu olmadan oynadığı seri başına 1.500 TL, toplam 3.000 TL para cezası verilmiştir.

team aurora

Team AURORA

Takım: Team AURORA

Karar Tarihi: 15.06.2016

Karar: Para cezası

 

İlgili Açıklama

2016 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde Team AURORA’nın sözleşmeli oyuncusu olan Lamine-Lounis “Kanani” Khouani, takımının bilgisi dahilinde ve Riot Games’in onayı olmadan Şampiyonluk Ligi dışındaki bir turnuvada oynamıştır. Kurallar gereği, bir Şampiyonluk Ligi oyuncusu sözleşmesi devam ederken, Riot Games tarafından düzenlenmeyen bir organizasyona Riot Games’in yazılı izni olmadan katılamaz.

Ayrıca bu gelişmenin ardından hem takımlar hem de Şampiyonluk Ligi takipçileri tarafından daha açıklayıcı olması adına kural setimizi güncelliyoruz.

Konuyla Alakalı Kurallar

RIOT Bağlantısız Etkinlikler ve Yayınlar. Takım Sahibi işbu Sözleşmenin yürürlük süresi içerisinde aşağıdakileri temin etmekle yükümlüdür :: Takım Üyeleri ve Takım Koçları RIOT sponsorlu Turnuvalar, Gösteriler ve Tanıtım Aktiviteleri haricinde herhangi video oyunu yarışmasına, turnuvasına, gösterisine, karşılaşmasına, şovuna veya diğer türlü video oyunu etkinliğine RIOT’ın her bir durum için ayrıca ön yazılı rızasını almadan katılmayacaklardır.

Karar ve Uygulanacak Ceza

Sözleşmesi devam eden oyuncusunun Şampiyonluk Ligi dışındaki bir turnuvada mücadele etmesine izin veren ve konuyla ilgili kuralları ihlal eden Team AURORA’ya 3.000 TL para cezası verilmiştir.

Team Aurora Yönetiminden Ceza İle İlgili Açıklama Geldi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!