Assassins Creed Origins Gerçekten Bir Assassins Creed Oyunu Mu?

Assassins Creed Origins Gerçekten Bir Assassins Creed Oyunu Mu?

21
0

Gamescom 2017 geçtiğimiz günlerde başladı. Bu sayede önümüzdeki günlerde çıkacak olan oyunlara da son bir kez bakma şansı edindik. Bu makalemizde bahsedeceğimiz konu Assassins Creed serisinin en son oyunu Assassins Creed Origins.

Assassins Creed Origins Bizlere Neler Anlatacak?

Assassins Creed Origins, bizlere uzun zamandır beklediğimiz ve bir çoğumuzun da istediği Mısır temasını sunacak.

Oyunda Bayek isimli bir karakteri ve onun can dostu olan kartalı Senu’yu oynayacağız. Kısaca Bayek’ten bahsetmek gerekirse Bayek bir Medjay. (Günümüzdeki SWAT gibi düşünülebilir.) Fakat yaşadığı dönemde Medjayların sayısı iyice azalmış durumda. Ayrıca Bayek’in Aya adında bir de eşi var ve o da Cleopatraya hizmet ediyor. Oyunda bir şekilde Bayek’in Firavun ve ailesine savaş açışını oynayacağız.

Oyunda Nasıl Bir Oynanış Olacak?

Yapımcı ekip oyunun şimdiye kadar ki en büyük Assassins Creed mapine sahip olduğunu söylüyor. Bu da bizlere bir çok yeni yan görev farklı içerikler sunacak gibi duruyor. Oyundaki en büyük değişim oyun artık macera aksiyon oyunundan çok bir RPG yoluna girmiş gibi duruyor. Gerek yeni kombat sistemi ile gerekse yetenek ağacı ile oyun çok farklı bir hal almış.

Kombata gelirsek eğer, eski oyunlarla yakında uzaktan alakası kalmamış. Souls serisine benzer bir kombat mekaniği eklenmiş. Oyunda farklı düşman tiplerine karşı farklı saldırıların avantajı varken her birinin aynı anda vurması sizi baya zorluyor. Eskiden 15 kişiye saldırdım modunda oynarken artık 5 kişide patates olmak mümkün.

 

Asıl Sorumuzun Cevabı

Assassins Creed Origins en nihayetinde bir Assassins Creed oyunu ama daha önce böyle bir oyun oynamadınız. Serinin standartlarını değiştirmesi yönünden bu oyuna evet bu bir ASSASSINS CREED demek çok zor.

 

GTA: ONLINE Smugglers Run Yolda!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tuğberk Yücel

Part time yazar, part time öğrenci ve full time oyuncu...