AMD’den Mihenk Taşı Olacak Grafik Kartı: Radeon RX Vega GPU

28
0

AMD, dünyanın en gelişmiş ve heyecan verici grafik kartı serisi olan, PC oyun platformlarının mihenk taşı olması için geliştirilen, Radeon RX Vega GPU’ları resmi olarak pazara sunduğunu duyurdu. Bu grafik kartı yeteneklerinden ötesini sunan ve ileriye dönük teknolojilerle donatılmış. Bu grafik kartları, AMD’nin üst kalite oyun sınıfına dönüşünü temsil ediyor. Bunun yanı sıra firmanın lider teknolojileri herkese sunma stratejisinin devamını oluşturacak.

Bu grafik kartının üç farklı sürümü son kullanıcılara sunulacak. Bunlar 64 Liquid Cooled Edition, 64 işlem ünitesi ile geliştirilen, bugüne kadar üretilmiş en güçlü Radeon; Hava Soğutmalı Radeon RX Vega 64 ve Radeon RX Vega 56.

 

 

Radeon RX Vega: Dünyadaki en gelişmiş son kullanıcı grafik kartı

Bu grafik kartları, günümüz oyunlarının görsel ihtiyaçlarına ve gelişen karmaşıklığına doğrudan cevap veren “Vega” GPU mimarisiyle üretildi. Bu ihtiyaçları karşılamak için geliştirilen bu mimari, önceleri erişilmesi zor öncü grafik teknolojilerini, tüm oyunculara sunmasıyla dikkat çekiyor. Rapid Packed Math, Yüksek Bant Genişlikli Ara Bellek Kontrolcüsü ve yeni Geometri ve Piksel Motorları gibi en güncel teknoloji yetenekleri, DirectX® 12 ve Vulkan® gibi düşük seviye API’lerde oyun performansını artırmayı amaçlıyor. Bunun yanında geliştiricilere de günümüzün ve geleceğin en karmaşık ve güzel sanal dünyalarını tasarlarken esneklik sunuyor.

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds 4. Ay Yama Notları

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.