4. Sezon 30 Kasım'da başlamayacak!

5
0

League of Legends 4. sezon başlangıç tarihi hakkında bir çok dedikodu ortalıkta dolaşmakta. Kısa süre önce bazı haber siteleri tarafından League of Legends Sezon 4’ün 30 Kasım’da başlayacağına yönelik haberler yazılmaya başladı ve bunu ardı arkası kesilmiş değil. Bu bilgi Riot Xnt‘in resmi forumda bir konuya yazdığı cevaptan cımbızla çekilmiş bir cümle sonucu ortaya çıkarılmıştır.
Riot Xnt resmi forumda “Riot ofisinin rezilliği” konusuna gönderdiği mesajda söz konusu e-spor organizasyonuna yönelik bir durumu cevaplıyor. Verdiği cevabı ise aşağıda paylaşıyoruz:

 Riot Games Resmi Yazı

Merhaba Arkadaşlar,Ant Anka ve Bitü takımları IP kontrolleriyle kanıtlandığı şekilde hesap paylaşımında bulunmuşlardır ve profesyonel lige geçme aşamasındaki bir sezonda böyle bir duruma hiç bir şekilde müsade edemeyeceğimizden dolayı bu takımları turnuvadan elemeye karar vermiş bulunuyoruz. Bu durum 16-17 Kasım’da yapılacak olan Şampiyonluk ligi elemelerinden hemen önce ortaya çıktığı için bu 2 takım haklarından feragat etmiş ve rakipleri olacak TT Red ve BPI takımları bu sebeple maçı kazanmış sayılmışlardır. Sizin bahsettiğiniz Carnivores ve Feed my Ego takımları gibi birçok takım Online elemelerde bu 2 takıma kaybetmiş ve turnuvadan elenmişlerdir. Ancak sporun doğası gereği bu durum eşleşmeler belirlendikten sonra ortaya çıktığı için bu diskalifiye edilmenin etkisi ancak bir önceki tabloyu etkilemektedir ki bu tablo da play-off tablosudur.Umarız bu durum bundan sonra sıklıkla gerçekleşecek online maçlarda yer alacak tüm takımlar açısından dikkate alınacak bir durum olur. Keza sezon başlama tarihi olan 30 Kasım ile birlikte IP kontrollerimiz veya gelen şikayetleri incelemek bizim için en önemli görevlerden birisi olmaya devam edecektir.

Cevabının son kısmında yer alan “Keza sezon başlama tarihi olan 30 Kasım ile birlikte …” kısmı cımbızla çekilmiş ve League of Legends Sezon 4’ün 30 Kasım’da başlayacağı varsayılarak bazı siteler tarafından haber yapılmış ve bu haber dalga dalga yayılmıştır.

Sözü geçen “sezon başlama tarihi” Sezon 4 Türkiye Şampiyonası’nın başlangıç tarihidir ve bu tarih resmi duyuruda 1 Aralık 2013 olarak belirtilmiştir.

League of Legends 4. Sezon’un başlangıç tarihi hala belli değildir ve bazı duyumlara göre yeni sezon 2014 yılında başlatılacaktır.

 

Kaynak: yordleacademy

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!

Gerekli Alanları Doldurun *